Od czasu do czasu większość z nas staje przed nie lada wyzwaniem związanym z przeprowadzką. W dzisiejszym coraz szybciej kręcącym się świecie często zmieniamy pracę, a wraz z nią często miejsce zamieszkania. Mało kto może powiedzieć, że przepracował całe życie w jednej firmie. Przez lata powiększa się rodzina i zmieniają priorytety. Kiedy ktoś wspomina o całym tym bałaganie związanym ze zmianą mieszkania, zaczynasz się zastanawiać, czy to na pewno dobry pomysł. Przeprowadzka nie musi być jednak katorgą. Wszystko to kwestia odpowiedniej organizacji. Jak ro zrobić?
O ile nie jesteś studentem, którego dobytek to jedna walizka z ubraniami i masą wspomnień z imprez, będziesz potrzebował planu. Może nie jakiegoś wielkiego, ale przydadzą się kartka i długopis. Najpierw spisz co masz do zabrania i kiedy zamierzasz podjąć konkretne działania. A co jest do zrobienia? Przede wszystkim trzeba posortować rzeczy. Przygotuj się do tego z odpowiednim wyprzedzeniem. Stopniowo przeglądaj posiadane przedmioty. Możesz zacząć nawet dwa lub trzy tygodnie wcześniej. Będziesz zaskoczony ile się tego nazbierało przez lata. Ubrania, książki, płyty, nietrafione prezenty czy dawno nie używane gadżety. Część z nich z pewnością wyląduje w koszu lub oddasz je potrzebującym, ale resztę trzeba posortować i spakować. Z tego co zostanie mamy rzeczy pierwszej potrzeby, takie z których korzystamy na co dzień. Potem te delikatne i wartościowe, na które trzeba szczególnie uważać np. porcelana i elektronika, oraz całą resztę. Segregujemy więc przedmioty na te cztery grupy: Kosz, Niezbędne, Wrażliwe oraz Pozostałe. To najtrudniejsza część, gdyż wymaga podjęcia trudnych decyzji. Niestety bywamy sentymentalni i z czasem przywiązujemy się do (zbyt) wielu drobiazgów. Tym razem musimy jednak wybrać, które z nami zostaną, a których się pozbędziemy. Następnie trzeba je spakować. Tu przydadzą się wszelkiego rodzaju kartony i skrzynki. Bez problemu można je dziś kupić w marketach lub przez internet, ale można tez o nie zapytać w pobliskich sklepikach lub hurtowniach. Często mają one niepotrzebne kartony, z którymi nie mają co zrobić. W miarę możliwości wybierajcie te o mniejszych rozmiarach. Podziękujecie później, kiedy zaoszczędzicie na maściach od bólu pleców. Tak czy inaczej wyładowany rzeczami karton będzie dość ciężki, dlatego przyda się również zapas odpowiedniej taśmy klejącej do wzmocnienia kartonów. Teraz opisz pudełka. Nie ma nic gorszego niż gorączkowe rozpakowywanie wszystkich kartonów po kolei w poszukiwaniu widelca, albo szamponu. Te bardziej delikatne rzeczy przyda się owinąć folią bąbelkową- do kupienia w sklepach dla majsterkowiczów lub (jak wszystko) w internecie. Można nią owinąć szkło i talerze, ale również przeróżne ozdoby czy nawet sprzęt elektroniczny. Meble też warto zabezpieczyć w ten sposób przed uszkodzeniem podczas transportu. W ten sposób zabezpieczymy się przed kosztownymi naprawami. Po przeprowadzce zapas bąbelków zapewni wiele godzin spokoju. Szczególnie jeśli macie małe dzieci i pozwolicie im rozgniatać bąbelki razem z Wami.
Cały ten spakowany dobytek trzeba jeszcze potem przetransportować. Może w tym pomóc firma przeprowadzkowa, która powinna to wszystko spakować i bezpiecznie dowieźć na miejsce, ale przynajmniej część, jeśli nie wszystkie rzeczy możecie przewieźć sami. Zwłaszcza, jeżeli zależy Wam na zaoszczędzeniu pieniędzy. Na pewno znajdziecie paru znajomych, którzy chętnie pomogą w zamian za pizzę zjedzoną wśród nierozpakowanych jeszcze pudeł. Oczywiście wożenie całego dobytku komunikacją miejską lub małym autem mija się z celem, a mało kto posiada samochody dostawcze, czy ciężarowe na własność. Warto wtedy zwrócić uwagę na ofertę wynajem busów dostawczych – http://www.readyrent.pl/wynajem-busow-szczecin.html (dostawczakiem do 3,5t możecie jeździć, jeśli macie prawo jazdy kat. B, czyli takim na osobówki). W ten sposób można swobodnie dostosować czas i sposób przewiezienia naszych skarbów do indywidualnych potrzeb. Pamiętaj, że nikt nie zadba o integralność wiezionych mebli czy kruchej zastawy stołowej tak jak my sami. Pakując nasz dobytek na pakę busa pamiętajmy, aby cięższe przedmioty ustawić bliżej przodu samochodu. Dzięki temu środek ciężkości znajdzie się mniej więcej pośrodku a auto będzie stabilniejsze. Postarajmy się również ustawić rzeczy w taki sposób, aby nie przesuwały się podczas jazdy. Poza potencjalnymi uszkodzeniami, wpływa to na bezpieczeństwo jazdy. Jeżeli to Twój pierwszy kontakt z takim autem, zaskoczą Cię co najmniej dwie sprawy. Po pierwsze, ile tam jest miejsca?! Wrzucasz kolejne pudła, a w środku ciągle jest jeszcze wolna przestrzeń. Po drugie, dzisiejsze dostawczaki prowadzą się w zasadzie jak zwykłe osobówki, a czasem nawet wygodniej. Busem wyładowanym po dach zgromadzonym przez lata dobytkiem podjeżdżamy teraz najbliżej jak tylko się da do drzwi naszego nowego domu i wprowadzamy się. Ostatnim kursem zahaczamy jeszcze o sklep, bo przecież w nowym miejscu nie ma jeszcze nic do jedzenia. Zakupy wrzucamy na pakę wynajętego busa razem z ostatnimi kartonami i spokojnie otwieramy nowy rozdział życia.
Polecamy wynajem busów 9 osobowych http://www.readyrent.pl/wynajem-aut-9osobowych-szczecin.htm http://www.readyrent.pl/wynajem-aut-9osobowych-szczecin.html