Trwała ochrona na telefon

Smartfon to bardzo delikatne urządzenie. Kiedy kupujemy telefon zakładamy, że będziemy na niego chuchać i dmuchać, i zrobimy wszystko, żeby nie było na nim żadnej ryski. Założenia to piękne plany, jednak życie pisze swoje scenariusze i upadki, czy zarysowania smartfona zdarzają się dosyć często. Bliskie spotkanie z gruntem najczęściej zdarza się przypadkowo. Jeżeli od pierwszego dnia zadbamy o bezpieczeństwo nowiutkiego telefonu i zakupimy ochronne szkło hartowane, to możemy mieć pewność, że żadne wypadki losowe nie zniszczą smartfona.

Zalety szkła hartowanego

Plusów zakupienia szkła hartowanego na smartfona jest bardzo wiele. Jest to znacznie lepsze zabezpieczenie niż folia na smartfona. Szkło hartowane dopasowuje się do każdego rodzaju wyświetlaczy, nie blokuje głośnika ani przycisków funkcyjnych. Oznacza to, że szkło hartowane na telefon nie tylko chroni smartfon, ale także zwiększa korzystania z urządzenia. Szkło nie zmienia barw. Właściciel przegląda wszystkie treści w oryginalnych kolorach. Szkło hartowane na telefon nie zmniejsza przejrzystości wyświetlacza, ani czułości na dotyk. Założenie szkła nie sprawia większych problemów. W zestawie otrzymuje się  wszystkie narzędzia montażowe. Kupując szkło hartowane na telefon trzeba uważać, aby nie kupić produktu złej jakości, ponieważ pogarszać wyświetlanie obrazu. Szkło hartowane jest solidne i trwałe, to jedna z polecanych form ochrony smartfona. Szkło jest tak wytrzymałe , że nawet uderzenie młotkiem nie jest w stanie zrobić większej krzywdy dla telefonu. Upadek, czy zrobienie przypadkowej rysy nie powoduje obniżenia wartości estetycznej smartfona. Po zdjęciu uszkodzonej zasłony, szkło hartowane  wygląda jak nowe.

Jak zamontować szkło?

Przed założeniem szkła hartowanego na telefon, należy urządzenie dokładnie oczyścić wyświetlacz. Aby przykleić szkło należy oderwać od niego folię zabezpieczającą i dokładnie przykleić szkło, tak, aby nie powstały żadne przesunięcia względem krawędzi i lekko dociskamy do krawędzi. Dobrze założone szkło hartowane daje pewność, że żadne ostre przedmioty, które nosimy w torebce lub kieszeni, np.:klucze, długopisy nie zarysują telefonu.  Najczęściej spotykane jest szkło hartowane na telefon o wartości 9. Oznacza to  dziewiąty stopień twardości w skali Mohsa,co można porównać z ostrzem diamentowym.  Kupując szkło hartowane na telefon od wiodącego producenta otrzymuje się  w zestawie ściereczki do przygotowania ekranu na montaż szkła.  Pierwsza z nich jest nasączona alkoholem, druga służy wytarcia wyświetlacza na sucho. Przy niektórych modelach szkła dołączona jest  naklejka, służąca do ściągania z ekranu drobiny kurzu. Nie wolno dopuścić do tego, aby cokolwiek dostało się pomiędzy wyświetlacz, a szkło. Wygląda to nieestetycznie, a co więcej może źle wpłynąć na działanie systemu dotykowego go w smartfonie. Producenci szkieł przypominają, że raz zdjęte szkło nie może być ponownie wykorzystane. 

Fabryczne zabezpieczenie telefonu

Teoretycznie nie ma konieczności dodatkowego zabezpieczania telefonu, bo w standardzie każdy smartfon jest  fabrycznie zabezpieczony jest szkłem Gorilla Glass lub podobnym. Jednak po dłuższym okresie użytkowania widać na urządzenie zarysowania. Pomimo podstawowego zabezpieczenia, warto wyposażyć telefon w dodatkowe szkło hartowane na telefon.

Amortyzacja w czasie upadku

Szkło hartowane na telefon chroni nie tylko przed zarysowaniami, ale także przed bliskim kontaktem urządzenia z podłogą . Szkło amortyzuje upadki z wysokości, dzięki temu, kiedy dziecko zrzuci telefon, wyświetlacz nie rozpadnie się w drobny mak. Będzie dalej piękny i elegancki. Zdaniem ekspertów, zabezpieczanie smartfonów jest koniecznością, a szkło hartowane na telefon to znakomity wybór o funkcji ochronno-estetycznej.

Wybór idealnego szkła

 

Smartfony różnią się od siebie wymiarami oraz rozmieszczeniem takich elementów jak obiektyw aparatu, lampa błyskowa czy głośnik. Dlatego nie istnieje coś takiego jak uniwersalny model szkła hartowanego pasujący do każdego smartfona. Za dobrze byłoby użytkownikom. Konieczne jest dobranie szkła hartowanego do modelu telefonu. Tylko wtedy właściciel ma pewność, że szkło idealnie przylega do ekranu i komfort użytkowania urządzenia będzie bardzo wysoki. Nie najlepszym pomysłem jest nakładanie szkła jedynie na część ekranu, ponieważ nie uzyska się stuprocentowego zabezpieczenia.  Zanim kupi się szkło hartowane na telefon, warto przeczytać opinię o producentach i szkle napisane przez osoby, które kupiły daną rzecz. W internecie dostępne są testy szkieł i rankingi.  Opinie innych, teksty, klasyfikacje ułatwiają podjęcie dobrej decyzji i zakup szkła hartowanego, które spełni pokładane w nim nadzieje.

Szkło hartowane na telefon to bez wątpienia dobry wybór zabezpieczenia na smartfon. Daje szansę na dłuższe korzystanie z telefonu, zmniejsza ryzyko zniszczenia. Zakup szkła hartowanego to oszczędność, ponieważ nie wydaje się pieniędzy na naprawę wyświetlacza. Szkło hartowane pozytywnie wpływa na wygląd telefonu.