Jak się zabrać do wyboru sukni ślubnej

Stało się – ten najdłużej wyczekiwany przez ciebie moment w życiu w końcu nastąpił. Ten jedyny wreszcie się oświadczył i wyznaczyliście już wspólnie datę ślubu. Teraz jednak zaczyna się najtrudniejsze, czyli wszystkie przygotowania. Większość z nich możecie robić wspólnie, ale suknię ślubną chciałabyś jednak wybrać sama. Prawdopodobnie wyobrażałaś już sobie wielokrotnie jak będzie ona wyglądać i rozglądałaś się po sklepowych witrynach, wiesz już mniej więcej jakie modele ci się podobają.

Nigdy jednak nie zdecydowałaś się wejść do salonu i zabrać za przymiarki, dopóki ta potrzeba nie stała się realna. Czas teraz skonfrontować twoje wyobrażenia z rzeczywistością tak, abyś w efekcie końcowym, w tym najważniejszym dniu twojego życia, czuła się pięknie i komfortowo i żebyś nie żałowała swojego wyboru oglądając zdjęcia z wesela. Dla tak ważnej chwili warto poświęcić wiele czasu na przygotowania, by potem móc w pełni odczuwać radość i szczęście z tego niezwykłego wydarzenia. W poniższym artykule podpowiemy jak zabrać się za wybór sukni ślubnej. 

Suknia ślubna twoich marzeń

Przede wszystkim usiądź spokojnie i przypomnij sobie te wszystkie tęskne spojrzenia w stronę witryn salonów z sukniami ślubnymi, które rzucałaś przechodząc ulicą. Oraz wszystkie westchnienia, które wydawałaś w stronę znajomych panien młodych czy zdjęć z ich ślubów. Powinnaś mniej więcej wiedzieć, jakie modele sukien ślubnych ci się podobają. Czy podobają ci się  kroje klasyczne, skromne, czy może raczej nowoczesne i ekstrawaganckie? Koronki czy tiule? Ramiona odkryte, czy zakryte? A plecy? Jaka długość rękawa wydaje ci się najodpowiedniejsza? Uwzględnij to wszystko i spróbuj stworzyć obraz sukni ślubnej swoich marzeń, żeby mieć od czego zacząć poszukiwania. Możesz posłużyć się zdjęciami ślubnymi, których znajdziesz w internecie całe mnóstwo, a także katalogami salonów sukien ślubnych. Dobrze mieć pojęcie i wyobrażenie o tym, jakie są możliwości wyboru, łatwiej wtedy odnajdziesz się na bardzo bogatym i różnorodnym rynku sukien ślubnych. Gdy już stworzysz wyobrażenie sukni ślubnej twoich marzeń, przejdź do następnego kroku.

Przymiarki w salonach sukien ślubnych

Jak się zabrać do wyboru sukni ślubnejPrzejrzyj salony sukien ślubnych w twojej okolicy i umów się na przymiarki. Zaproś swoje najlepsze przyjaciółki, które podzielą się z tobą swoimi wrażeniami i opiniami. Oczywiście wybór ostatecznie należy do ciebie i zawsze powinnaś kierować się tym, w czym ty najlepiej się czujesz, co tobie najbardziej się podoba i w czym według ciebie najlepiej wyglądasz, ale warto przedyskutować tę sprawę z bliskimi osobami. Udajcie się razem do salonu sukien ślubnych, w którym będziesz miała okazję skonfrontować swoje wyobrażenia idealnej sukni ślubnej z rzeczywistością. Może się bowiem okazać, że to, w czym oczami wyobraźni wyglądałaś najpiękniej, w rzeczywistości okaże się nieprzystające do twojej figury i będziesz musiała zmienić swoje wyobrażenia. W salonie sukien ślubnych będziesz miała okazję przymierzyć różne modele. Często można osobno dobrać górę i dół, tak więc będziesz mogła osobno dobrać każdy z elementów tak, aby najlepiej korespondował z twoją figurą. Nie warto upierać się zawzięcie przy swoim wyobrażeniu idealnej sukni ślubnej, jeżeli po jej przymierzeniu wyglądasz jak w krzywym zwierciadle, a przyjaciółki z trudem powstrzymują wybuch śmiechu. Nie chcesz przecież wyglądać komicznie w dniu swojego ślubu. Być może okaże się, że model, który na modelkach o innej figurze wyglądał mało ciekawie, doskonale podkreśli twój typ urody. Bądź więc otwarta na modyfikacje swoich początkowych założeń. Odwiedź jak najwięcej salonów się da, żeby mieć jak najlepsze wyobrażenie o tym, jakie suknie są dostępne, w których najlepiej wyglądasz, no i co również ważne – jakie są ich ceny. Zróbcie zdjęcia i zabierz je ze sobą do domu, i przystąp do kroku trzeciego.

Daj sobie czas na wybór sukni ślubnej

Gdy już zgromadzisz tak wiele informacji, daj sobie czas. Odpocznij od tego tematu przez parę tygodni, żeby twój mózg miał czas przetworzyć wszystkie informacje. Dlatego też warto zacząć cały proces jak najwcześniej, bo wszyscy doskonale wiemy, że niczym przyjemnym jest podejmować decyzje w pośpiechu i nieraz tak pochopnie podjęte, są niestety niekoniecznie trafne. Po kilku tygodniach przerwy wróć do tematu, przejrzyj jeszcze raz zdjęcia. Prawdopodobnie będziesz już wtedy miała dość klarowną wizję tego, czego chcesz, w czym dobrze wyglądasz i jakie są twoje możliwości zakupu sukni ślubnej. To najlepszy czas, żeby wyeliminować wszystkie te modele, które cię nie satysfakcjonują. Jeżeli po tym wciąż wahasz się między kilkoma modelami, najlepszy czas by zaczerpnąć dodatkowych informacji. Jeżeli możesz, przymierz je ponownie. Zasięgnij porady bliskich. Porównaj koszty. I daj sobie znowu jakiś czas na ułożenie tych wszystkich informacji w twojej głowie. Przede wszystkim nie śpiesz się z decyzją, jeżeli nie musisz. Jednak pamiętaj też, że są rzeczy dużo ważniejsze, niż idealna suknia ślubna.