Tańsze palenie? Ty decydujesz

Kiedyś tworzenie papierosów we własnym zakresie było modne, stanowiło specyficzny trend. Obecnie palacze są niemal zmuszani do takich działań poprzez rokroczne podwyżki akcyzy. Często wybór jest trudny, ponieważ ograniczenie budżetu na ten cel jest przymusem. Najczęściej wtedy zapada decyzja o samodzielnym wytwarzaniu papierosów. Jakie produkty wybrać? Jak je znaleźć i czym się kierować i jak w ogóle tworzyć papierosy?

Na szczęście taki wybór nie niesie za sobą negatywnych konsekwencji. Do zalet takiego wyboru każdego palacza należy fakt, że tworząc papierosy własnoręcznie mamy wpływ na to jakiego użyjemy tytoniu, możemy wybrać ten lepszy jakościowo,  ponadto dopasować ilość tytoniu do swoich potrzeb. Osoby, które noszą się z zamiarem rzucenia palenia lub po prostu chcą je trochę ograniczyć mogą użyć mniejszej ilości tytoniu. Dodatkowym atutem własnoręcznie tworzonych papierosów przy użyciu dobrej jakości składników jest ich moc i smak. Tak jak z jedzeniem – tworząc je sami mamy także większe pojęcie o tym, jak zostały zrobione i pewność, że nie znajdą się w nich niepożądane przez nas dodatki.

Do stworzenia papierosów na pewno niezbędny będzie dobrej jakości tytoń. Nie obędzie się także bez bibułek i filtrów, choć jeśli nie masz doświadczenia możesz zastąpić je gilzami. Jeszcze kilka lat temu bardziej popularne wśród palaczy tytoniu tworzących własnoręcznie papierosy były klasyczne bibułki. Ich miejsce zajęły konkurencyjne gilzy, czyli puste bletki połączone z filtrem, ale bez tytoniu w środku. Gilzy są dostępne w różnych rozmiarach – we wszystkich jakie możemy spotkać w sklepach z gotowymi opakowaniami papierosów. Własnoręczne robienie papierosów stało się jeszcze prostsze, gdy w ofercie sklepów tytoniowych pojawiły się specjalistyczne maszynki do tego celu.

Ręczne skręcanie papierosów wymaga pewnej wprawy. Na szczęście nietrudno ją nabyć. Bibułki to pojedyncze kawałki papieru, które wykorzystuje się do przygotowywania skrętów. Na dłuższym ich boku znajduje się cienki pasek kleju roślinnego. To właśnie ten klej sprawia, że bletka się nie rozwija. Bibuła bibułce nierówna, dlatego ważny jest wybór odpowiedniej bletki. Początkującym na pewno sprawdzą się bletki z cienkiego papieru, a zaawansowani mogą poeksperymentować z różnymi bibułkami w tym np. smakowymi.

Kolejną składową procesu tworzenia papierosów jest ich nabijanie – jeśli zdecydowałeś się na gilzy lub ich skręcanie – jeśli wybrałeś bibułki. Jedno i drugie wymaga pewnej wprawy osiąganej po wielokrotnych próbach. Tworząc papierosy z gilzy musisz wiedzieć ile tytoniu wrzucić do nabijarki, a skręcając je musisz je odpowiednio sklejać, aby dobrze się paliły.

Jeśli po wstępnym rozeznaniu nie znalazłeś w swojej okolicy odpowiednich akcesoriów lub dobrej jakości składników do tworzenia papierosów? Pamiętaj, że zawsze do Twojej dyspozycji pozostają sklepy internetowe, które nierzadko oferują dobre produkty w niższych cenach. Inwestując w tytoń i półprodukty wysokiej jakości jesteś w stanie zaoszczędzić, a przy okazji sam zdecydować o tym, jakie papierosy chcesz palić zamiast ulegać gotowym rozwiązaniom.