Jak wybierać lampy LED?

Lampy LED lampy LED   https://www.tomix.pl/ są w ostatnim czasie jednym z najczęstszych wyborów nie tylko wśród dekoratorów wnętrz, ale i amatorów, którzy sami zajęli się wystrojem swojego lokum. Olbrzymią popularność lampy LED-owe zawdzięczają nie tylko długiej żywotności tego typu źródeł światła, ale również niezwykle modnemu obecnie minimalistycznemu wyglądowi. Dzięki temu lampy LED pasują wręcz doskonale do niemal każdego wnętrza, zwłaszcza w stylu nowoczesnym.

Lampa LED
Jak wybierać lampy LED

Wysoka jakość, niskie koszta eksploatacji

Łatwość dopasowania do reszty wystroju to tylko jedna z wielu licznych zalet, jakich nie da się odmówić lampom LED. Tego rodzaju ogrzewania nie tylko różni się trwałością od lamp żarowych, ale również nagrzewa się o wiele mniej. Dzięki temu koszta używania takich żarówek są o wiele tańsze – to sprawia, że zwraca się, niestety dość duży, wydatek, jakim jest założenia takiego oświetlenia. Nie powinno to jednak nikogo zniechęcać, jako że dzięki niskim kosztom eksploatacyjnym koszta nie tylko się zwrócą, ale i w przyszłości wyjdziesz zdecydowanie na plus.

Lampy LED – kolory światła

Fanom ekstrawaganckich rozwiązań, idealnych do nowoczesnych pomieszczeń, na pewno spodoba się fakt, że w lampach LED-owych nie potrzeba barwnych filtrów, żeby zmienić kolor żarówki. Kolor świecenia można zmienić dzięki specjalnemu przełącznikowi; to bardzo proste rozwiązanie, pozwalające dopasować barwę oświetlenia nie tylko do wystroju wnętrza, ale nawet nastroju.

Inny sposób wytwarzania kolorowego światla wpływa na energooszczędność żarówek LED, jako że barwne filtry znacząco wpływają na nagrzewanie się źródła światła, skracając przy tym jego żywotność. Na czym polega różnica między kolorowym światłem w oświetleniu tradycyjnym a LED-owym? To wszystko dzięki półprzewodnikowi – skład chemiczny materiału, z jakiego jest wykonany, decyduje o barwie, jaką zaświeci żarówka.

Do najpopularniejszych kolorów żarówek LED-owych należą czerwona i żółta, często występują także żarówki świecące na zielono, niebiesko czy odcienie fioletu.

<

b>Do każdego rodzaju wnętrz

Oprawy z technologią LED doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach każdego rodzaju, również bez względu na styl urządzenia. Liczba dostępnych designów LED-owych źródeł światła jest praktycznie niezliczona; bez problemu znajdziesz tego rodzaju lampy nie tylko do salonu czy sypialni, ale również kuchni, łazienki czy pokoju dziecięcego.  

Lampy wiszące i sufitowe jak żadne inne nadają się na główne źródło światła. To podstawowy rodzaj oświetlenia, który obecnie jest już czymś więcej niż tylko lampą; dzięki oryginalnemu wyglądowi, mnóstwie kolorów i niepowtarzalnym kształtom abażurów oprawy z technologią LED to również świetny dodatek. Czy chcesz przełamać obecnie panujący styl wystroju, czy jeszcze bardziej go podkreślisz, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Jedną z najnowocześniejszych form oświetlenia LED są lampy na szynach. Tego rodzaju lampy  sprawdzają się nie tylko jako główne źródło światała, ale także jako dodatkowe oświetlenie. Lampy na szynach występują w wersji jedno- lub trzyfazowej i tworzą systemy, które można wyłączyć i włączyć jednym przyciskiem – to jedna z największych zalet takiego oświetlenia. Najczęściej występuja w białym lub czarnym kolorze.  

Lampy LED jako dodatkowe źródło światła

Jeżeli potrzebujesz doświetlenia, na przykład blatu kuchennego czy biurka, również w tej roli oświetlenie LED-owe sprawdzi się wręcz doskonale. Poza tym dodatkowe źródła światła świetnie spisują się przy eksponowaniu najbardziej dekoracyjnych elementów pomieszczenia.

Do najpopularniejszych i najlepiej sprawdzających się praktycznie w każdej sytuacji dodatkowych źródeł światła należą między innymi kinkiety, reflektory czy lampy spotowe. Poza tym w sklepach czy to stacjonarnych, czy internetowych, bez problemu powinieneś znaleźć nawet lampy LED-owe do obrazów – podłużne galeryjki, sprawdzające się także do oświetlenia chociażby długiego korytarza.

Powyższe rodzaje oświetlenia wyglądają podobnie do zwykłych lamp, jednak posiadają wszystkie zalety typowe lampom LED-owym.

Akcesoria do lamp LED

Funkcjonalność oraz dekoracyjność oświetlenia LED-owego nie zależy wyłącznie od samej oprawy i źródła światła. Należy do nich między innymi czujnik ruchu – to bardzo przydatna opcja, dzięki której nie musisz się martwić o to, że zapomnisz wyłączyć światło, wychodząc z domu. Lampy włączają się same, kiedy wchodzisz do pokoju i wyłączają się, kiedy czujniki wyczuwają, że nikogo nie ma już w pomieszczeniu.

Z kolei sterowniki do lamp LED (większość z nich steruje się pilotem) pozwalają ci samemu sterować nie tylko barwą światła, ale również jego intensywnością. Światło można nie tylko ściemnić, ale także ustawić płynne przechodzenie pomiędzy konkretnymi kolorami czy „mruganie”. Tego rodzaju opcje są dostępne dzięki podczerwieni, z pomocą której sterownik łączy się z lampą.

Niektóre akcesoria łączą ze sobą kilka funkcji – na przykład czujnik ruchu i zmianę intensywności światła. Jednym z bardziej nowoczesnych urządzeń tego rodzaju jest pilot do lamp LED z funkcją WiFi, który posiada wiele wbudowanych funkcji, a zasięg jego działania to nawet powyżej 20 metrów.