Jak wybrać gabinet kosmetyczny?

Chciałabyś wybrać się do kosmetyczki, ale nie wiesz do jakiego salony warto się umówić? Istnieją różne salony kosmetyczne, a nie każdy z nich jest godny zaufania. W tym artykule dowiesz się na jakie kwestie warto zwracać uwagę podczas planowania wizyty u kosmetyczki.

 

Kosmetyczka z polecenia

Zanim udasz się do gabinetu kosmetycznego warto wykorzystać wiedzę i doświadczenie swoich koleżanek. W gronie znajomych z pewnością znajdziesz kogoś kto korzysta z tego typu usług. Możesz więc spytać znajomych lub przeszukać internetowe fora, na których znajdziesz informacje o polecanych i odradzanych kosmetyczkach. Sprawdzając opinie innych możesz mieć pewność, że udasz się do rzetelnego specjalisty. Pamiętaj, nie ma nic gorszego niż powierzanie swojej twarzy osobie, która może zrobić jej krzywdę. Właśnie z tego powodu warto spytać czy któraś ze znajomych nie była może ostatnio na jakimś zabiegu.

Zobacz także:

 

Specjalista z wykształceniem

Nie każda kosmetyczka jest w stanie zaproponować kompleksową i profesjonalną obsługę klienta. Przed umówieniem się na wizytę do konkretnej osoby warto sprawdzić czy posiada ona stosowne wykształcenie. Poświadczeniem wykształcenia kosmetyczki są wszelkiego rodzaju kursy kierunkujące. Kompetentna kosmetyczka to taka, która stale aktualizuje swoją wiedzę. Profesjonaliści biorą wiec udział we wszelkiego rodzaju sympozjach, targach, jak również w dodatkowych szkoleniach po to, aby wciąż dowiadywać się nowych informacji z dziedziny, którą najbardziej się interesują pod kątem zawodowym. Dodatkowo, udział w tego rodzaju przedsięwzięciach sprawia, iż kosmetyczka jest nie tylko bardziej obyta. Świadczy to także o jej zaangażowaniu i pasji do swojej pracy. Do takiego specjalisty można umówić się na wizytę z czystym sumieniem. 

Należy mieć na względzie, iż nie każda kosmetyczka jest godna zaufania. Niektóre gabinety świadczące usługi z zakresu kosmetologii posiadają ściany ozdobione dyplomami i certyfikatami. Koniecznie jednak warto sprawdzić jakiego rodzaju są to dokumenty. Nie należy oddawać się w ręce osoby niekompetentnej, gdyż może Ci bardziej zaszkodzić niż pomóc. Z pewnością uważaj na kosmetyczki, które odbyły jedynie kilkutygodniowy kurs, zaś zakres ich usług jest bardzo szeroki. Dobra kosmetyczka to taka, która posiada co najmniej tytuł technika, licencjat kosmetologii bądź też ukończyła szkołę zawodową. Oprócz tego powinna mieć określoną dziedzinę, w której zawodowo się porusza.

Sprawdzony gabinet

Kosmetyczka powinna wzbudzać zaufanie klienta. Pierwsze wrażenie jest więc niezwykle istotne i dotyczy nie tylko samej osoby, która będzie wykonywać zabieg. Po wejściu do gabinetu klient powinien czuć się komfortowo. Pozytywne uczucia powinien więc wywoływać sam wygląd gabinetu, ale również miła obsługa. Możesz trafić do osoby, która prowadzi niewielki gabinet kosmetyczny i sama wykonuje wszystko – prowadzi rezerwację telefoniczną i rozmowę z Tobą w trakcie obsługiwania innego klienta. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, gdyż szanse na spokój i relaks podczas zabiegu są znikome. Pierwszym na co warto zwrócić uwagę podczas oględzin gabinetu jest jego sterylność. To ważny aspekt, który zapewni Ci bezpieczeństwo przebycia zabiegu kosmetycznego. Jeżeli z jakiś powodów dany gabinet lub jego personel staną się źródłem Twoich obaw – warto poszukać innego miejsca.

Czystość gabinetu

Jak wcześniej wspomniałam, czystość stanowi jedną z najważniejszych cech dobrego gabinetu kosmetycznego. Schludność i sterylność dotyczą nie tylko przestrzeni, ale również osoby, która ma wykonywać zabieg. Kosmetyczka powinna mieć czyste dłonie i być zadbana, zaś wyposażenie gabinetu powinno zawierać takie przedmioty jak jednorazowe majtki, rękawiczki, szlafroki, które są zabierane do prania po każdym kliencie oraz czyste ręczniki. W kontekście czystości każdy szczegół ma znaczenie. Warto sprawdzić czy kosmetyczka stosuje się do przepisów bezpieczeństwa podczas wykonywania zabiegu. Jeżeli chociażby nakłada preparat ze słoika, kosmetyczka powinna robić to za pomocą szpatułki. Absolutnie nie powinna robić tego palcami! Wiele renomowanych salonów kosmetycznych stosuje zasadę pracy w rękawiczkach. Dotyczy to zarówno wykonywania zabiegów manicure czy pedicure jak i depilacji woskiem lub cukrem.

Kontakt z klientem

Na koniec warto przypomnieć również zasadę związaną z komunikacją międzyludzką. To niezwykle istotny aspekt w kontekście pracy w salonie kosmetycznym. Każda zaufana kosmetyczka cechuje się otwartością, łatwością w nawiązaniu kontaktu i wysokim spektrum komunikatywności i empatii. Przed rozpoczęciem zabiegu profesjonalna kosmetyczka powinna przeprowadzić z Tobą szczegółowy wywiad. Jeśli taka rozmowa będzie przyjemna, osobie wykonującej zabieg łatwiej będzie ustalić jaki ich rodzaj powinna Ci zaproponować. W trakcie wywiadu nie powinnaś więc czuć się niekomfortowo, podobnie zresztą jak podczas trwania samego zabiegu. Dobra kosmetyczka jest też osobą świadomą ludzkich lęków i obaw. Dobrze więc, jeśli podczas trwania danego zabiegu będzie mówić co będzie robić w następnym etapie i na bieżąco odpowiadać na Twoje pytania. Dobry kontakt ze specjalistą to podstawa podczas odwiedzin w gabinecie kosmetycznym.