Inwestowanie w nieruchomości – prosty sposób na wzbogacenie

Inwestowanie w nieruchomości – prosty sposób na wzbogacenie. Pragnienie szybkiego zarobku może jednak przysłonić realia, które obowiązują w tym zawodzie. To zajęcie wymagające dużej wiedzy na temat rynku nieruchomości, ekonomii i gospodarki. Jak zabrać się za inwestowanie w nieruchomości aby zyskać pewność, że nie stracimy? Dlaczego warto być inwestorem?

Inwestowanie w nieruchomości – początek drogi

mieszkania na sprzedaż SzczecinZyski, które może przynieść inwestowanie w nieruchomości zachęcają wiele osób do wykonania pierwszego kroku w tej dziedzinie. Warto jednak poznać najpierw swoje mocne i słabe strony oraz zdać sobie sprawę z czekających na nas niedogodności. Inwestowanie w teorii nie wymaga wiele więcej, niż umiejętność liczenia, jednak w praktyce okazuje się że niezbędne jest śledzenie rynku. Lepiej zawsze uczyć się na cudzych błędach, niż zaprzepaszczać swoje oszczędności poprzez nietrafioną inwestycję.

Nieruchomości – w przeciwieństwie od innych inwestycji – to minimalne ryzyko poniesienia fiaska. Ta forma lokowania pieniędzy uważana jest za jedną z najbezpieczniejszych, a dodatkowo daje nam spore możliwości manewru przy wyborze najdogodniejszej formy lokalu. Może to być przykładowo mieszkanie w naszym mieście, które po niewielkim wkładzie zamieni się w idealne lokum do wynajęcia i będzie samo na siebie zarabiało. Opłacalne są również inwestycje w grunty lub punkty usługowe, które następnie możemy wynajmować oraz nieruchomości komercyjne takie jak nieruchomosci.sytek.pl/property-feature/nieruchomosci-komercyjne-sprzedaz/

Finansowanie przez banki lub z własnej kieszeni

Kapitał możemy sobie zapewnić poprzez kredyt hipoteczny w banku, który w istocie będą spłacać nasi najemcy.  Kredyt tego typu to jedna z najtańszych pożyczek, które możemy otrzymać na rynku. Wiele mieszkań inwestycyjnych jest sprzedawanych poniżej ceny rynkowej (zwłaszcza, jeśli trafimy na dobry dla kupców czas spadku cen nieruchomości). Trzymając rękę na pulsie możemy kupić mieszkanie, lokal lub grunt w dobrej cenie, a po kilku latach je sprzedać zarabiając na transakcji.

Inwestowanie w nieruchomości

Wielu inwestorów potrafi tak negocjować, że ceny obniżają się nawet o kilkanaście procent od wyjściowej propozycji. Po zainwestowaniu pieniędzy w wybraną nieruchomość możemy na niej zarabiać niemal od razu – wystarczy znaleźć najemcę. Niektóre mieszkania nadają się też do wynajmu na pokoje: dzięki takiemu rozwiązaniu osiąga się wyższy dochód, niż w przypadku wynajmu całego mieszkania. Przy odpowiednim rozplanowaniu kosztów może się okazać, że nasz wkład własny będzie niewielki, a comiesięczne zyski zadowalające.

Zobacz również:

Inwestowanie ma też wady

nowe mieszkania szczecinZanim porwiemy się z motyką na słońce pamiętajmy, że inwestowanie w nieruchomości nie jest dla osób, które nie mają żadnego zaplecza finansowego. Na korzystanie z tej formy zarobku mogą sobie pozwolić osoby, które poradzą sobie w momencie utraty ważnego najemcy i będą w stanie sprostać spłacie kredytu. Jeśli nie masz tej możliwości, nie warto podejmować decyzji o zakupie mieszkania pod wynajem. Pamiętaj, że ta forma zarobku w może też wiązać się z dużym stresem i obciążeniem psychicznym.