Czym kierować się podczas wyboru oferty sprzedaży apartamentów w górach?

Inwestorzy reklamujący prowadzoną przez siebie sprzedaż apartamentów w górach, kuszą ich potencjalnych nabywców zyskami wynikającymi z podjęcia przedsięwzięcia polegającego na wynajmowaniu zakupionego apartamentu turystom przyjeżdżającym w góry na wypoczynek i niezapomnianą wycieczkę w te przepiękne regiony Polski. Taka forma lokowania kapitału pieniężnego staje się z roku na rok coraz bardziej popularna.

Poza tym, że można osiągać korzyści materialne z niej wynikające, to także stwarza ona możliwość spędzenia w górach nielimitowanej liczby dni bez ponoszenia ogromnych kosztów. Decydującym czynnikiem na zrealizowanie transakcji kupna-sprzedaży apartamentu w górach są jednak możliwości inwestycyjne. Przed sfinalizowaniem umowy należy poznać je wszystkie, by wybrać idealny dla siebie. Oprócz tego istotne są także inne czynniki wpływające na atrakcyjność danego apartamentu, należą do nich między innymi jego lokalizacja i wyposażenie. Na co zatem należy zwrócić uwagę podczas rozpatrywania różnych ofert z działu „sprzedaż apartamentów w górach”?

Cel zakupu nieruchomości – na wynajem czy do użytku własnego?

apartament w górach sprzedaż
Nieruchomości na sprzedaż http://inhouse.szczecin.pl/

Przed przystąpieniem do przeglądania ogłoszeń firm oferujących sprzedaż apartamentów w górach należy dobrze zastanowić się, w jakim celu chcemy nabyć taki obiekt, a więc jaka forma danej inwestycji nas interesuje. Pierwsza z nich to apartamenty mieszkalne. Co prawda taki zakup wiąże się z dość wysokim kosztem i raczej nie wykorzystuje się go do stałego zamieszkania, ale okresowego. W czasie, kiedy właściciel nie będzie go użytkował można zdecydować się na jego wynajmowanie i uzyskiwać z tego tytułu dochody. Oczywiście, jeżeli właściciel zechce przenieść się do niego na stałe, jest to jak najbardziej możliwe w dowolnie przez niego wybranym momencie. Pomimo tego, iż taki apartament jest najczęściej w pełni wyposażony, to można zmienić jego wystrój wedle własnego uznania, udostępniać go znajomym lub rodzinie. Jeżeli natomiast głównym motywem, któremu przyświeca chęć zakupu apartamentu w górach jest przeznaczenie go na wynajem – wówczas warto zainwestować w zdobywający dużą popularność system lokaty i pomnażania kapitału pochodzący ze Stanów Zjednoczonych. Ten system opiera się na zakupie tak zwanych cond lub aparthoteli. Polega on na nabyciu prawa własności do takiego lokalu, który jest całkowicie zarządzany przez firmę, z którą podpisuje się wieloletnią umowę najmu. Przedrostki w nazwach tych apartamentów oznaczają jego różne typy: condhotele – to lokale luksusowe w cztero lub pięciogwiazdkowym hotelu, apart – to mniejsze apartamenty lub funkcjonalne studio. Takie apartamenty mają charakter usługowy i nie można się w nich zameldować. System ten zyskuje coraz większą popularność, gwarantuje nawet 10 % zwrotu.

Zobacz również:

Lokalizacja apartamentu

Przeglądając oferty firm oferujących sprzedaż apartamentów w górach trzeba uwzględnić ich lokalizację. Dobrze jest zainwestować w apartament położony w centrum miasta, z którego można szybko trafić do najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc. Szybkie dotarcie z apartamentu do różnych szlaków narciarskich czy wycieczkowych jest bardzo pożądane przez osoby przyjeżdżające w góry. Niektórzy natomiast wolą w ciszy i spokoju odpocząć od codziennego harmidru, dlatego będą woleli wybrać lokal położony na uboczu, w zaciszu i spokoju. Jednak znajdują się oni w znacznej mniejszości wszystkich przyjezdnych. Warto więc inwestować w takie apartamenty położone w bardziej ruchliwych i tętniących życiem miejscach. Oczywiście najpopularniejszym dla turystów górskim miastem jest Zakopane. To tam zjeżdża się najwięcej osób, zwłaszcza zimą. Chętnie odwiedzane są także takie miejsca jak: Białka Tatrzańska, Wisła, Karpacz, Krynica Zdrój, Szczawnica, Szczyrk i Szklarska Poręba. Oczywiście ceny oferowane przez firmy prowadzące sprzedaż apartamentów w górach, które są zlokalizowane w tych miejscowościach są wyższe, ale ich wybór gwarantuje zapewnienie popytu na wynajem, co z kolei przekłada się na duże zyski. Warto zwrócić także uwagę na dostępność różnego rodzaju udogodnień, dostosowanych do potrzeb gości przez cały rok. Szczególnie pożądane są apartamenty z kominkami oraz z basenem.nowe-inwestycje-szczecin

Decydując się skorzystać z oferty pod tytułem „sprzedaż apartamentów w górach”, warto rozważyć cel takiej inwestycji. W zależności od tego, czy chcemy osiągnąć z niej zyski, czy przeznaczyć ją na indywidualne potrzeby, będą brane pod uwagę inne korzyści dla właściciela. Należy zastanowić się także nad lokalizacją apartamentu. Jest to konieczne, by inwestycja przyniosła satysfakcję. Nie bez znaczenia jest również wyposażenie i sposób zarządzania nieruchomością. Jeśli decydujemy się na inwestycję w apartamenty na wynajem, możemy liczyć na bezobsługową formę prowadzenia takiego biznesu. Wydaje się ona najkorzystniejsza. Trzeba wszystko przeanalizować i bezwzględnie nie podejmować tak ważnej decyzji pod wpływem impulsu i tylko biorąc pod uwagę ogólny wizerunek. Trzeba bowiem uwzględnić wszystkie wymienione wcześniej czynniki.