Jak najlepiej przewieźć kontener morski?

Jak najlepiej przewieźć kontener morski? Gdy mamy na myśli “transport”, to od razu myślimy o “kontenerze”. Nic dziwnego – użycie ich jest rozwiązaniem najpowszechniejszych w transporcie cargo. Szczególnie jeśli mamy na myśli transport morski. Ich uniwersalność zawsze się wiąże z tym, że można przewozić nimi w zasadzie wszystko. Od drobnicowych ładunków, przez całokontenerowe przesyłki, aż po specjalistyczne maszyny. Oczywiste jest, że taki zróżnicowany ładunek oznacza formę zróżnicowaną. W związku z tym użytkowanie, jak i także transport kontenerów jest tematem bardzo złożonym.

Drogą morską bądź kołowym transportem

Gdy wiemy już, jakimi kontenerami przewozić możemy nasze towary, to pojawia się jeszcze jedno pytanie. Jest ono nieoczywiste. Jak kontenery morskie przewozić? Może na to pytanie odpowiedzieć na dwa sposoby. Pierwszym sposobem jest statek, a drugim sposobem jest ciągnik. Warto także zaznaczyć, że wbrew określeniu temu środków preferowanych transportu, także istnieją lotnicze kontenery. Są one siłą rzeczy znacznie mniej pojemne oraz także znacznie droższe w przesyłce. Dlatego też powinniśmy się skupić na transporcie drogowym, jak i także morskich, które są w pewnym stopniu komplementarne dla siebie.

Drogowy transport kontenerów morskich odbywa się przy wykorzystaniu naczep, które są wyposażone w kontenerowe ramy. Jedynie jest uzależniony on od przepisów, które dotyczą drogowego transportu w państwie, do którego dany kontener jest przewożony. Maksymalna masa ładunku mieści się zazwyczaj w okolicy 20 lub maksymalnie 25 ton.

Transport morski kontenerów odbywa się zazwyczaj przy wykorzystaniu kontenerowców – statków, które potrafią naraz zabrać nawet kilkanaście tysięcy kontenerów. Problemem głównym w samym transporcie kontenerów morską drogą jest to, aby rozplanować poprawnie umieszczenie ładunku zarówno na, jak i także pod podkładem. Przede wszystkim pierwszą trudnością jest rozmieszczenie wszystkich kontenerów w taki sposób, aby zapewnić stabilność całemu statkowi. Nie możemy także zapominać o tym, że z rozmieszczeniem kontenerów bardzo wiążące jest także zaplanowanie ładunku. Chodzi o to, aby każdy kontener trafił dokładnie tam, gdzie ma on trafić. Kontenery najcięższe zawsze są umieszczane na samym spodzie konstrukcji, w związku z czym ich rozładowywanie ich w pośrednich portach może być niezmiernie problematyczne.

 

Ile kosztuje przewóz kontenera drogą lądową czy też drogą morską?

Jeśli chodzi o transport kontenerów morskich, to o cenie ostatecznej decyduje kilka bardzo ważnych czynników. Po pierwsze jest to waga oraz wymiary, a po drugie kwestia zawartości oraz ubezpieczenia. Dochodzą do tego dodatkowo wszelkie opłaty lokalne, jak i także stawki przewoźnika. Jak łatwo się jest domyśleć cena nie należy do stałych. Ulega zmianom nieustannym. Bardzo podobnie ma się sprawa jeśli chodzi o transport towarów bezpośrednio dołączonych do kontenera, tak zwanej “drobnicy”. Gdy uwzględniamy ilość zmiennych, to nie da się podać ustalonego oraz konkretnego cennika transportowych usług. Jednak można oszacować cenę przewodu na podstawie wszelkich danych zdefiniowanych. W sieci są dostępne transportowe kalkulatory, które umożliwiają naprawdę ze sporą precyzją oszacowanie wszelkich kosztów. Oczywiście tego rodzaju kalkulatory internetowe znajdziemy w sieci.

Narzędzia te bazują na aktualizowanych nieustannie kosztach frachtu, dodatkowych wymaganych opłatach transportowych na całym świecie czy też ubezpieczeń. Jednak musimy pamiętać, że w takiej elastycznej oraz dynamicznej branży, jaką jest międzynarodowy transport, żaden algorytm na pewno nie prześcignie spedytora, który jest bardzo dobrze zorientowany w temacie spedytora. Algorytm oczywiście nie dysponuje żadną siecią kontaktów oraz współpracowników zaufanych. Jednak człowiek znajdzie dla nas ofertą, która w danej sytuacji będzie najbardziej satysfakcjonująca, dlatego też jeśli sam algorytm nie budzi zaufania u nas, to jak najbardziej zgłośmy się do spedytora. Wówczas osiągniemy spersonalizowaną, indywidualną oraz także bezpłatną wycenę transportu.

Wybór odpowiedniej firmy

Na pewno nie należy decydować się na współpracę z pierwszą lepszą firmą. Zdecydowanie lepiej troszkę poszperać oraz także zapoznać się dokładnie z ofertą. Przede wszystkim zapoznajmy się z opiniami o danej firmy. Jakie powinny być? Oczywiście im więcej pozytywnych opinii, tym lepiej. Doceńmy to. Każdy z nas powinien doskonale wiedzieć, że niestety niektóre firmy nie są do końca szczerzy ze swoimi klientami i co za tym idzie niestety nie oferują usług o wysokiej jakości. W przypadku takiej inwestycji jak kontener morski zależy nam, aby wszystko było wykonane bez zarzutów oraz bez żadnych problemów.

Na pocieszenie warto dodać, że istnieje mnóstwo ofert na rynku, które zapowiadają się bardzo rzetelnie i należą do firm świadczących usługi usługi naprawdę wysokiej jakości. Zróbmy co w naszej mocy, aby współpracować właśnie z taką firmą, a nie trafić do firmy podejrzanej, do której zwyczajnie nie mamy zaufania.