Doradzamy jak wybrać deskę do wakesurfingu

Sporty wodne mają w naszym kraju spore grono zwolenników. Nie ma się co dziwić – możliwość korzystania z uroków natury, a jednocześnie aktywność nad wodą to doskonały sposób na spędzanie letnich wakacji. Miasta zlokalizowane w okolicach morza w trakcie wakacji letnich są prawdziwymi centrami sportów wodnych, gdzie osób chcących spróbować swoich sił w sportach wodnych jest naprawdę mnóstwo. Wakesurfing zalicza się do grona sportów przyciągających ogromną liczbę fanów z wielu krajów świata. Aby wakesurfing dało się uprawiać w sposób komfortowy i przyjemny, konieczne jest to, aby deska do wakesurfingu została wybrana właściwie https://nafali24.pl/akcesoria/plecaki. O co chodzi? Przede wszystkim o to, że deska do wakesurfingu powinna być dopasowana do umiejętności danej osoby, jej sylwetki oraz do wszelkich innych predyspozycji, które ją charakteryzują. Oto wszechstronny poradnik, w którym wyjaśniamy, czym powinna wyróżniać się najlepsza deska do wakesurfingu. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury! Dzięki temu artykułowi każdy z Was z pewnością znajdzie taką deskę do wakesurfingu, która w pełni będzie odpowiadała jego potrzebom oraz oczekiwaniom. 

 

Wakesurfing – co to takiego?

Przed wyjaśnieniem, czym należy kierować się podczas wybierania deski do wakesurfingu, warto dokładnie wyjaśnić, czym tak naprawdę wakesurfing według fachowej terminologii jest. Uprawianie wakesurfingu polega na tym, że jeździmy na desce za motorówką za pomocą śladu torowo-kilwaterowego. Mimo tego, iż pierwsza faza zakłada trzymanie się przymocowanej do motorówki liny razem z chwytakiem, to zgodnie z regułami w określonym momencie się ją puszcza, aby poruszać się na kilwaterze dokładnie tak samo jak na fali. Aby móc uprawiać ten sport w prawidłowy sposób, trzeba umieć osiągać odpowiedni balans oraz wykazywać się prawidłowymi umiejętnościami. Ogromne znaczenie ma także jakość posiadanego przez nas sprzętu. Deska do wakesurfingu jest naprawdę niezwykle istotna. Jest to podstawowa rzecz służąca do uprawiania tego sportu. 

Warto wiedzieć, że bardzo często wakesurfing jest w sposób błędny utożsamiony z kitesurfingiem, który również cieszy się ogromną popularnością. Zarówno jedna jak i druga dyscyplina jest uprawiana na wodzie i konieczne jest tam używanie specjalnych desek. 

Polecamy: 

 Jak wybrać deskę do wakesurfingu? 

Mimo tego, iż wakesurfing wcale nie jest najpopularniejszym sportem świata, to bardzo wiele osób decyduje się na uprawianie tej właśnie dyscypliny. W sklepach można zaopatrywać się w bardzo wiele niezbędnych akcesoriów do uprawiania tego sportu: chodzi tutaj zarówno o deski do wakesurfingu jak i o motorówki i wiele, wiele innych. Oczywiście, podstawowe akcesorium każdego wakesurfera to specjalna deska do wakesurfingu. Bez niej w ogóle nie będziemy mogli rozpocząć swojej przygody z tą dyscypliną sportu. Na rynku możemy zaopatrywać się nie tylko w cienkie, ale również grube, długie i krótkie deski. Często jest również możliwość wypożyczenia deski do wakesurfingu bezpośrednio nad wodą. Trzeba jednak oczywiście mieć świadomość tego, że taka możliwość mnie zawsze jest dostępna, dlatego o wiele lepiej jest zakupić we własną deskę do wakesurfingu. Na jakie elementy trzeba zwracać szczególną uwagę w trakcie wybierania najlepszej deski do wakesurfingu? Oto kilka niezwykle istotnych porad i wskazówek, dzięki którym wybór deski do wakesurfingu będzie jeszcze łatwiejszy, a deska do wakesurfingu spełni wszystkie nasze potrzeby i oczekiwania. 

 

Test różnych desek wakesurfingowych

Kwestią najistotniejszą, dzięki której będziemy mogli dowiedzieć się więcej na temat specyfiki działania poszczególnych desek wakesurfingowych, jest dokładne obejrzenie oraz przetestowanie każdej z nich. Dobrze jest obejrzeć jak najwięcej desek przed tym, gdy zakupimy jakąkolwiek deskę wakesurfingową. Jak to zrobić? Deski wakesurfingowe można przetestować w wypożyczalniach – takie działanie poleca sporo ekspertów. Każda deska do wakesurfingu wyróżnia się innymi cechami, dlatego opłaca się o tym pamiętać. 

 

Jak wybrać dobry rozmiar deski wakesurfingowej? 

Sporo osób ma duży problem z dobraniem rozmiaru deski wakesurfingowej. O czym należy pamiętać w tym zakresie? Podstawowe czynniki to oczywiście nasza sylwetka oraz masa ciała. Jeśli deska będzie zbyt mała, to pod naporem naszego ciała bardzo szybko utonie https://nafali24.pl/na-wodzie/lodzie-motorowe/nowe-lodzie-motorowe. Zbyt mała deska wakesurfingowa spowoduje również, że kontrola nad nią będzie znacząco ograniczona. Niektórym mogłoby wydawać się, że mały rozmiar deski wakesurfingowej spowoduje, że sterowność będzie o wiele lepsza, jednak w rzeczywistości jest wprost przeciwnie. 

Z kolei za duża deska do wakesurfingu także mocno ograniczy nasze pole manewru. Osoba posiadająca zbyt dużą deskę nie będzie mogła nią obracać, pływanie nie będzie należało do najprzyjemniejszych czynności. W trakcie wybierania rozmiaru deski wakesurfingowej niezwykle istotne może okazać się zapoznanie z tabelami rozmiarów, które przygotowują wszyscy producenci desek. Gorąco zachęcamy do tego, aby je czytać. Wówczas rozmiar deski wakesurfingowej na pewno będzie prawidłowo dobrany.