Skup aut – czym jest i czy warto z niego skorzystać?

               Każdy kto choć raz sprzedawał swój samochód wie, iż szybka sprzedaż auta nie jest prawie możliwa. Dlatego coraz więcej kierowców sprzedaje swoje samochody do skupu aut. Dzięki temu nie muszą czekać na kupującego- aby w końcu ktoś się zdecydował na kupno wystawionego pojazdu. Czy skup aut jest zawsze dobrym rozwiązaniem, aby sprzedać samochód?

 

Czasochłonna sprzedaż samochodu

 

               Pod wieloma względami skup samochodów jest dużo lepszym rozwiązaniem niż samodzielna sprzedaż auta np: poprzez wystawianie ogłoszeń na różnego typu portalach. Każdy kierowca, który choć raz sprzedawał swoje auto wie jak bardzo sprzedaż auta jest nie tylko czasochłonna, lecz również generując całkiem sporo nerwów- trzeba odbierać telefony od potencjalnych kupujących, umawiając się na oglądanie auta. Ciągle być dyspozycyjnym dla kupujących nie mając przy tym żadnej pewności czy auto uda się sprzedać. Bardzo często kupujący się targują- zbijając często cenę poniżej wartości rynkowej samochodu. Taka sprzedaż auta jest bardzo niekorzystna dla jego właściciela, dlatego warto skorzystać z skupu aut i uzyskać większą cenę na sprzedawany samochód. 

 

Skup aut używanych

 

                Skup aut jest firmą, która trochę przypomina komis samochodowy. W skupie samochody kupowane są po to, aby zostały sprzedane z dużym zyskiem. W przypadku komisu, auta stoją i “czekają” na klienta, a komis bierze tylko prowizję od każdego sprzedanego auta. Samochody w skupie aut są zawsze kupowane za gotówkę. Coraz częstszą praktyką w skupie samochodów jest wygoda klienta czyli sprzedającego samochód. Najczęściej  przedstawiciel skupu zjawia się u klienta celem podpisania umowy i odbioru samochodu. 

 

autoskup

                Praktycznie każdy skup aut informuje potencjalnego klienta, iż działa szybko. Głównie skupy aut stawiają na pierwszym miejscu wygodę klienta, dlatego też nie karzą swojemu klientowi długo czekać i umawiają się na podpisanie umowy do 24h od wysłania przez klienta zgłoszenia (formularz kontaktowy jest na każdej stronie skupu). Natomiast jeśli klient zadzwoni do skupu aut to spotkanie sprzedażowe samochodu umawiane jest od razu. Najczęściej pracownik przyjeżdżający po samochód posiada gotówkę w wcześniej ustalonej kwocie. Wyjątkiem są sytuacje, gdy klient wyraźnie zaznaczy, iż woli przelew na konto. 

 

Jak sprzedać samochód do skupu aut?

 

                Sprzedać samochód do skupu aut można zrobić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wypełnienie formularza kontaktowego na stronie wybranego przez siebie skupu samochodów. Należy jednak pamiętać o tym, iż wypełnienie formularza nie jest jest zobowiązujące. Formularz na stronie skupu samochodów najczęściej służy tylko do szybkiej oceny opłacalności kupna danego auta. Z reguły decyzja o zakupie danego samochodu przez skup aut jest pozytywna. Klient podczas rozmowy z pracownikiem skupu może negocjować kwotę za samochód. 

 

                Drugim sposobem na sprzedaż auta do skupu samochodów jest wykonanie telefonu do wybranego skupu. Rozmowa telefoniczna to najczęściej odpowiedz na pytania, które są zawarte w formularzu kontaktowym. Pracownika skupu aut najczęściej interesuje marka, rok produkcji, przebieg sprzedawanego auta.

 

                Po otrzymaniu wszystkich informacji pracownik skupu aut dokonuje bardzo ogólnej wyceny samochodu. Aby pracownik skupu mógł dokonać rzetelnej wyceny musi obejrzeć dokładnie sprzedawany samochód. Dzięki rzetelnemu obejrzeniu pojazdu pracownik skupu aut może zaproponować konkretną kwotę za pojazd. Jeśli cena za auto jest akceptowana przez klienta wtedy zostaje podpisana umowa. Formalności mogą się przedłużyć w momencie jeśli klient negocjuje cenę za sprzedawany samochód. 

 

Czy warto skorzystać ze skupu aut?

 

              Sprzedaż starego samochodu nie musi być ani czasochłonne, ani wymagać stalowych nerwów- wystarczy sprzedać auto do skupu. Poprzez sprzedaż auta do skupu można zyskać nie tylko czas, ale również szybką gotówkę na nowy samochód. Jednak jakie jeszcze korzyści płyną ze sprzedaży auta do skupu? Jednym z nich jest bezpieczeństwo sprzedającego. Gdy samochód jest sprzedawany do osoby prywatnej  to kupujący jest zobowiązany go przerejestrować go do 30 dni. Niestety nie zawsze tak jest, a nowy właściciel może popełnić wykroczenie czy przestępstwo niezarejestrowanym samochodem- wtedy mogą być kłopoty dla sprzedającego samochód. 

 

              Skup samochodów jest bezpieczną i legalną opcją na pozbycie się starego samochodu. Sprzedając auto do skupu nie trzeba się martwić, gdy stan techniczny lub wizualny odbiega od norm. W skupie samochód zostaje poddany nie tylko niezbędnym naprawom, lecz również jest wysprzątany czyli przygotowany do sprzedaży. Wszelkie formalności w skupie samochodów trwają tylko chwilę, dzięki czemu sprzedający może cieszyć się z gotówki otrzymanej za swój samochód bez zbędnego szukania kupca.

 

             Skup aut jest bardzo dobrym miejscem do sprzedaży samochodu. Zwłaszcza w momencie, gdy sprzedającemu zależy na czasie oraz na bardzo rzetelnej wycenie pojazdu przeprowadzonej przez profesjonalistów.