Sesje ślubne w plenerze – pamiątka na lata

Fotografie ślubne powinny być wyjątkową pamiątką z tego najważniejszego dnia w życiu dwóch osób. O ile zdjęcia z samej ceremonii zaślubin oraz wesela, wykonywane są w samym dniu imprezy, o tyle sesję ślubną, warto odłożyć w czasie na inny termin. Takie rozwiązanie pozwala przede wszystkim na wybranie dowolnego miejsca do fotografii ślubnych, wedle upodobań. Brak ograniczenia czasowego jest tutaj największym sprzymierzeńcem. Po drugie za sesją w innym dniu niż ślub przemawia także kwestia komfortu państwa młodych. Najczęściej w dniu ślubu mają oni tyle na głowie, że zdjęcia wychodzą nienaturalnie. Odkładając całą sesję w czasie można podejść do niej na spokojnie w pełni wypoczętym i zrelaksowanym. Kolejna kwestia jest samo nieraz bardzo czasochłonne przygotowanie miejsca sesji ślubnej. W dniu ślubu może po prostu nie być na to czasu, zwłaszcza jełki plener będzie oddalony od miejscowości, w której odbywają się zaślubiny, a para młoda postawi na wyszukane tło do pamiątkowych fotografii ślubnych.

Fotograf ślubny
Sesja ślubna

Sesja ślubna w plenerze

Wielu fotografów ślubnych swojej ofercie posiada pakiet, w którym to oferuje relacja fotograficzna z dnia uroczystości oraz sesje ślubna oddalona w czasie w dowolnie obranym przez parę młodą terminie. Jednak nie ma żadnej zasady, który nakazuje, aby to ten sam fotograf wykonywał sesje ślubne w plenerze. Przeciwnie, wiele par młodych w ramach prezentu, funduje sobie Taką sesję dopiero po ślubie, u całkiem innego fotografa, finansując ją z tak zwanych kopert. Zdjęcia w plenerze posiadają także jeszcze jedną zaletę, dają o wiele bardziej uczucie dwóch osób, niż te wykonywane w statycznym studio. Niczym nieograniczona fantazja par młodych, potrafi nieraz zostawiać samych fotografów. Wiele par decyduje się na sesję związaną tematycznie z ich codziennością, zainteresowaniami lub wspólnym hobby. Takie fotografie Ślubne pięknie oddają to, co łączy dwoje ludzie, pokazując dodatkowo ich bogata osobowość.

Warto pamiętać jednak o tym, że nie tylko pomysł, ale także cała organizacja sesji plenerowej należy do pary młodej. Wybranie miejsca, ewentualne pozwolenia i tym podobne kwestie, wszystko to powinno być załatwione przed dniem wykonywania fotografii ślubnej. Tego samego najczęściej tyczy się także przyozdobienie pleneru lub wynajęcie na przykład samochodów. Także wszelkie koszta dojazdu, czy też noclegu w przypadku sesji zagranicznych spoczywają na samych fotografowanych. Dlatego wybierając miejsce na sesję ślubną, warto pamiętać o budżecie, jaki można przeznaczyć na organizację wszystkiego. Oczywiście nie jest do końca tak, że para młoda zostaje sama sobie, dobry i doświadczony fotograf ceniący swoich klientów, z pewnością posłuży dobrą radą w razie braku inspiracji podsunie także pomysły lub pomoże określić jak wykonać dany pomysł. Jednak nie ma co liczyć na to, że to właśnie on przygotuje wszystko.

Obowiązki fotografa

Fotograf ślubny odpowiedzialny jest jedynie za zapewnienie odpowiedniego sprzętu, ewentualnego doświetlenia scenerii czy też wychwycenie najlepszych kadrów. Jego zadaniem jest wykonanie w danym miejscu najpiękniejszych zdjęć z wykorzystaniem potencjału miejsca, warunków atmosferycznych oraz własnej inwencji twórczej. Sesje plenerowe mogą być pełne romantyzmu niczym stare kadry, jak także szalone i zwariowane, wszystko to zależy od gustu i temperamentu pary młodej. Jednak samo wykonywanie fotografii ślubnych jest niesamowita przygoda, która pozwala uwiecznić radość płynącą z nowo zawartego związku małżeńskiego. W zależności od fantazji można wykonać je niemal w każdym miejscu i każdym stylu.

Kreatywność to podstawa

Oczywiście zdjęcia w plenerze nie wykluczają ich wykonywania w dniu samego ślubu. Zwłaszcza jeśli samo wesele odbywa się w malowniczej okolicy, która obfituje w piękne tło dla fotografii ślubnej. W takim przypadku warto udać się na taką sesję w momencie, kiedy wszystkie formalności związane z powitaniem gości, toastem oraz pierwszym tańcem zostaną wykonane na weselu. Najczęściej cała sesja w takim przypadku mieści się w jednej godzinie. Często zdarza się tak, że brak czasu, jest dodatkowa motywacja do wykonania rewelacyjnych zdjęć, a także wykazaniem się kreatywnością przez fotografa. W tym przypadku wszystko jest kwestią odpowiedniej organizacji, w końcu jakiekolwiek dekoracje czy gadżety, które miałyby się znaleźć na fotografiach ślubnych, można przygotować o wiele wcześniej i tylko w dniu ślubu oddelegować zadbanie o to, aby były one w odpowiednim miejscu dla innych osób. Wiele także może zdziałać w tej kwestii obróbka zdjęć przez fotografa, która wydobędzie ukryte piękno, za pomocą kilku kliknięć myszą.

Niezależnie od tego, czy jako para młoda decydujecie się na wykonywanie fotografii ślubnych w dniu ślubu, czy też odkładacie to w czasie na późniejszy termin, pamiętajcie, że ma to być dla was okazja do zabawy i uwiecznienia wspólnego pięknego uczucia, a nie dodatkowy stres i nerwy. Zaufajcie swojemu fotografowi i jego warsztatowi, a z pewnością zyskają piękne pamiątkowe fotografie ślubne, które z łezką wzruszenia, będziecie mogli potem wspólnie przeglądać z najbliższymi w albumie rodzinny.

Fotograf Ślubny Artur Kwiek
Kilińskiego Jana, płk. 5A
33-100 Tarnów
573-143-391
www.arturkwiek.com