Jak kłaść płytki drewnopodobne? Naturalny i trwały efekt

Piękno, ciepło i naturalność drewna oraz wytrzymałość płytek to połączenie idealne. Płytki wyglądające jak drewniane pojawiają się więc w domach i mieszkaniach coraz częściej. Ważne jest, jak je kłaść. Trzeba to zrobić poprawnie i tak, by uzyskać efekt naturalności. Powierzchnia nimi wyłożona musi do złudzenia przypominać drewnianą.

Wygląd płytek drewnopodobnych i ich właściwości

Wierzchnia część płytek przypomina powierzchnię drewnianą. Imitują różne gatunki drewna. To znaczy, że do wyboru są różne barwy i różne usłojenia. Pod względem kształtu i wielkości płytki drewnopodobne https://ceramixplytki.pl/2-wszystkie wyglądają jak deska lub panel. Przyklejenie ich na pewien obszar tworzy we wnętrzu taki sam klimat, jaki zapewniłaby obecność drewna. Jednak w odróżnieniu od niego nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Mają odporność na wodę i są bardzo wytrzymałe. Warto je mieć, jeśli lubi się przyjazny klimat wnętrza. Outlet płytek https://ceramixplytki.pl/ to sposób na niedrogie zakupy. Drewnopodobne, jak i inne, kładzie się na podłogę i na ściany. Nadają się na ogrzewanie podłogowe.

Poprawne układanie płytek ceramicznych

Muszą być położone prawidłowo, aby wykończenie podłogi czy ściany było trwałe. Chodzi o to, by było ładnie i by żadna płytka nie odpadła ani się nie połamała. Kładzenie płytek to nie jest najprostsza praca. Najlepiej, by płytki ceramiczne położył kompetentny glazurnik. Przy dużych nierównościach warto wyrównać podłogę wylewką samopoziomującą. Jeśli jest w miarę równo, wystarczy zagruntować podłoże i można przyklejać płytki. Na ścianę nakłada się klej. Paca z grzebieniem pomoże w równomiernym jego rozprowadzeniu. Jak kłaść płytki drewnopodobne? Naturalny i trwały efektI mocuje się piękne nowe marki Paradyż płytki lub inne zakupione. Na ich tylnej części też musi znaleźć się warstwa kleju. Przy tej pracy będzie potrzebne coś do cięcia płytek. By zyskać równe szczeliny między nimi, potrzebne są krzyżyki. Jeśli jest ogrzewanie podłogowe, to trzeba mieć to na uwadze przy wyborze kleju i fug. I oczywistość, ale może warta przypomnienia, najpierw wykańcza się sufit, a później ściany. Chodzi o to, by nie pobrudzić kafelków.

Płytki drewnopodobne – naturalny efekt

Jedną kwestią jest, by kłaść płytki imitujące drewno https://ceramixplytki.pl/10-plytki-drewnopodobne poprawnie pod względem technicznym. Czy efekt wizualny nie ma tu znaczenia? Ma ogromne, bo kładzie się płytki, aby imitowały deski. Sam materiał to ułatwia, bo z wierzchu robi odpowiednie wrażenie. Wnętrze może być klimatyczne i ciepłe. Znaczenie ma jednak i to, jak układa się płytki. Bo można to zrobić i niewłaściwie. I to jest druga ważna kwestia, czyli jak układać płytki ceramiczne drewnopodobne, by efekt był naturalny. Ściana czy podłoga muszą wyglądać jak pokryte deskami. Ważne jest przesunięcie między kolejnymi płytkami. Nie układa ich się równo w rządku jak inne ceramiczne. Wzór w cegiełkę też jest zbyt uporządkowany.

Ma być naturalnie. Tak, jak robi się to z deskami, wysuwa się trochę kolejne płytki. Maksymalnie do jednej trzeciej ich długości. Dla zatroszczenia się o efekt naturalności trzeba wybrać odpowiedni kolor fugi. Takie płytki ceramiczne ścienne dobrze wyglądają z ciemniejszymi fugami. Z podłogowymi drewnopodobnymi jest podobnie. Dzięki ciemniejszej fudze jest elegancko i naturalnie. Biała przy takich płytkach mogłaby popsuć efekt. Z ciemniejszą niż kolor płytek jest też bardziej przytulnie. Efekt przytulności dla kogoś, kto wybiera materiał imitujący drewno, jest zwykle bardzo ważny.

Piękne wnętrza pokojów, kuchni i łazienek

Wiadomo, jak kłaść kafelki drewnopodobne. Wiadomo, że ich zakup nie musi być drogi. Poza oszczędnościami, jakie zapewnia outlet, jest też opcja wyprzedaży. Teraz warto zastanowić się, jakie obszary nimi wyłożyć. Mogą zastąpić tradycyjne płytki w łazience. Pojawią się wtedy na podłodze. Na ścianie warto kłaść je tam, gdzie korzysta się z wody. Te obszary to miejsca przy prysznicu, wannie i umywalce. Chronią ścianę, a zarazem urozmaicą aranżację i dodadzą jej ciepła. Wspaniale wyglądają i w kuchni. Jeśli ma styl nowoczesny, to nie przeszkadza. To nawet lepiej, bo takie wykończenie podłogi i części ścian ociepli wnętrze.

W pokojach płytki spotyka się rzadziej. Rozpowszechnienie tych, które imitują drewno, powoli to zmienia. Można cieszyć się urokiem drewna w salonie czy w sypialni. I nie ma żadnych związanych z tym niedogodności. Wybiera się płytki do salonu, które wyglądają jak drewno, czyli zero specjalnej pielęgnacji. I nie trzeba martwić się, że coś wyleje się na podłogę czy że się ją jakoś uszkodzi. Utrzymać w czystości podłogę z płytek ceramicznych? Nic prostszego! Takim materiałem wykłada się też niektóre ściany. Jest pięknie, naturalnie i bardzo elegancko. Podobnymi, jak w pokoju, można wyłożyć taras, by stanowił naturalne jego przedłużenie. Wtedy wybiera się płytki mrozoodporne. Zwykłe mogłyby utracić piękno swojej powierzchni i popękać.

Wszystko, co trzeba, by położyć płytki, to one, fugi i to, co służy w pracy przy ich klejeniu. Potrzebny jest też pomysł, gdzie położyć i jakie. Gdy już to wiadomo, można zacząć ich szukać. Warto mieć na uwadze wyprzedaż płytek ceramicznych, by zdobyć je tanio. Z położeniem jest trochę pracy. Można ją zlecić, by uniknąć tego wysiłku. Samodzielnie też da się to zrobić.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl