Wybór firmy ubezpieczeniowej

Kupowanie ubezpieczenia biznesowego jest jedną z najważniejszych decyzji, które możemy podjąć w swojej firmie. Jeśli go nie wybierzemy, musimy się liczyć z płaceniem za ewentualne wypadki, które zdarzają się w każdym biznesie. Tylko jeden błąd może nieść ze sobą poważne konsekwencje.

Jeśli nie będziemy mieć ubezpieczenia, za wszystkie szkody będziemy musieli płacić z własnej kieszeni. Wybór odpowiedniego ubezpieczenia firmowego może być jednak przytłaczający. Istnieją niezliczone szczegóły, które trzeba sprawdzić. Musimy je właściwie zrozumieć, jeśli mamy wybrać dobre ubezpieczenie. Czasami oferty mogą być mylące. Musimy pamiętać, że nie wybieramy tylko rodzaj ubezpieczenia, ale również towarzystwo ubezpieczeniowe lub agenta ubezpieczeniowego https://www.najlepsze-ubezpieczenie.pl/. Czasami może nas to zniechęcać.

Firma ubezpieczeniowa, z którą będziemy współpracować, jest tak samo ważna, jak kupowane przez nas ubezpieczenie. Może mieć największy zasięg na świecie, ale jeśli jednocześnie posiada słabą obsługę klienta lub w ogóle nie odpowiada na wiadomości, możemy mieć problem z kontaktem, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Warto więc wybrać firmę, która charakteryzuje się wysoką jakością i niezawodnością produktów i usług ubezpieczeniowych https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-i-ocp-przewoznika/wroclaw/. Powinna być ceniona za doświadczenie i obsługę roszczeń klientów.

Specjalizacja w ubezpieczeniach gospodarczych

Większość osób, gdy po raz pierwszy kupuje ubezpieczenie firmy, instynktownie zwraca się najpierw do swojego prywatnego ubezpieczyciela. Jest to dobre rozwiązanie, o ile firma lub agent posiadają solidne doświadczenie w zakresie ubezpieczeń firm.

Siła i stabilizacja finansowa ubezpieczyciela

Stabilność i siła finansowa ubezpieczyciela jest bardzo ważna. Powinniśmy zwrócić uwagę na jego przeszłość, teraźniejszość i przyszłość finansową. Prawdopodobnie wywiąże się wtedy ze swoich zobowiązań finansowych, w tym spłaty roszczeń w całości i na czas, teraz i w przyszłości.

Sprawdźmy jego siłę finansową. Warto w tym celu zweryfikować stronę internetową ubezpieczyciela. Wybierając firmę o niższym ratingu, ryzykujemy utratę potencjalnych klientów, którzy będą zaniepokojeni niewypłacalnością Twojego ubezpieczyciela.

Innowacyjność ubezpieczyciela

Warto pamiętać, że firmy się zmieniają, a wraz z tym ryzyko. Coś co może być teraz poważnym zagrożeniem dla naszej firmy, za 10 lat będzie tylko drobnym szczegółem http://www.wycena-oc.pl/ubezpieczenie-oc-firmy-budowlanej/. Jednak może też pojawić się nowe zagrożenie, na które trzeba się ubezpieczyć. Sprawdźmy, czy nasz ubezpieczyciel jest innowacyjny i nadąża za trendami makro- i mikrobiznesowymi i ekonomicznymi.

Troska ubezpieczyciela o nasz biznes

Wybierzmy takiego ubezpieczyciela, który zwraca uwagę na naszą firmę, a nie tylko na prowizję. Powinien dbać o to, abyśmy mogli odnieść sukces. Sprawdźmy też, czy zna branżę, w której działamy. Jeśli prowadzimy małą firmę, możemy wybrać ubezpieczyciela, który specjalizuje się w sprawach małych firm, a także w branży, w której działamy. Jeśli wybierzemy ubezpieczyciela, który zwykle nie współpracuje z firmami podobnej wielkości lub branży, może nie rozumieć naszych potrzeb.

Odpowiednie ubezpieczenie firmowe

Po znalezieniu firmy, z którą chcemy współpracować, nadszedł czas na zbadanie szczegółów i podjęcie decyzji w sprawie ubezpieczenia. Nawet jeśli zdecydujemy się na współpracę z agentem ubezpieczeniowym przy zakupie ubezpieczyciela, nadal dobrze jest posiadać podstawową wiedzę na temat dostępnych ubezpieczeń i różnych firm ubezpieczeniowych.

Zbadajmy różne relacje. Sprawdźmy, czy ubezpieczyciel współpracuje już z firmami, podobnej wielkości  i branży.

Wybierzmy ubezpieczenie, odpowiednie do naszego biznesplanu. Sprawdźmy, dokąd zmierza nasza firma i wybierzmy właściwą ofertę i zaplanujmy, jakiej będziemy potrzebować w przyszłości.

Poprośmy o wycenę https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-i-ocp-przewoznika/torun/. Poprośmy o ofertę kilka firm ubezpieczeniowych, by porównać szczegóły, związane z zasięgiem, ceną i obsługą klienta. Należy pamiętać, że najtańszy produkt może nie być najlepszej jakości. Wybierzmy takie rozwiązanie, które będzie najbardziej odpowiednie, a jednocześnie mieściło się w naszym budżecie.

Sprawdźmy otrzymane oferty. Nawet jeśli musisz bardzo szybko kupić ubezpieczenie, nadal powinieneś przejrzeć wyceny i poświęcić trochę czasu na poznanie różnic pomiędzy poszczególnymi ofertami.

Bądźmy na bieżąco z sytuacją na rynku. Nasza firma i branża prawdopodobnie się zmienia. Mogą pojawić się nowe zagrożenia, podczas gdy inne mogą zniknąć. Co jakiś czas sprawdzajmy swoją sytuację na rynku, aby określić, czy musimy dokonać jakiś zmian. Może być konieczne podniesienie lub zmniejszenie wysokości ubezpieczenia. Wszystko zależne od tego, w jaki sposób zmieniła się nasza firma.

Podstawowe informacje biznesowe i o nieruchomościach

Jeśli chcemy uzyskać dokładna wycenę ubezpieczenia dla swojej firmy, musimy podać następujące dane:

 • lokalizacja,
 • roczna sprzedaż brutto,
 • historia właściciela,
 • doświadczenie – liczba lat w biznesie,
 • operacje ogólne – główne funkcje biznesowe,
 • liczba pracowników,
 • całkowita roczna lista płac.

Informacje o nieruchomościach:

 • narzędzia i wyposażenie,
 • umeblowanie,
 • aktywa biznesowe,
 • dokumenty biznesowe,
 • lokalizacja biznesu,
 • data zbudowania,
 • użyty materiał,
 • budownictwo,
 • bezpieczeństwo budynków.

W ten sposób możemy otrzymać wycenę.

Full Polisa Łukasz Wnuk
Promienna 33B
05-200 Marki
609 103 308
www.fullpolisa.pl/