Wakacje w pięknym i tanim miejscu

Podróże budżetowe są bardzo powszechnym sposobem podróżowania, a co najważniejsze, dowodzą, że można spędzić wakacje w pięknym i tanim miejscu. Podczas wakacji często jedynym marzeniem jest zostawić wszystko i zrobić sobie zasłużony odpoczynek. Upał sprawił, że chcieliśmy za wszelką cenę wyrwać się z miasta i ani na chwilę nie myśleć o wszystkich naszych obowiązkach. Nie powinno dziwić, że polskie morze jest jednym z najbardziej obleganych letnich kierunków.

Wyprawa w morze to luksus, którego czasem nie można sobie odmówić, choć trzeba przyznać, że trzeba będzie się sporo nagimnastykować, by nie nadwyrężyć portfela. Podróże budżetowe są bardzo powszechnym sposobem podróżowania, a co najważniejsze, dowodzą, że można spędzić wakacje w pięknym i tanim miejscu.

Jak nie zbankrutować w znanym kurorcie?

W zasadzie w znanych kurortach nie można oczekiwać zadowalających z punktu widzenia klienta cen. Łeba, Jastarnia, Międzyzdroje czy Kołobrzeg to miejsca, w których nie znajdziesz taniego noclegu za darmo. Jest to możliwe, ale przy wygórowanych cenach tych miejsc, pieniądze zaoszczędzone na noclegach na pewno wyparują szybciej niż byśmy tego chcieli. Średni koszt noclegu w Kołobrzegu to niecałe 140 zł. Tak naprawdę nie jest to kwota, która powaliłaby na kolana, choć sytuacja diametralnie się zmienia, gdy planujemy rodzinne wyjazdy. Wtedy koszt noclegu dla wszystkich członków rodziny może być dla nas lekkim szokiem. W znanych kurortach, które są naturalnie dużo droższe, warto szukać innowacyjnych rozwiązań noclegowych.

Jednym z nich jest wynajem pokoi lub całych apartamentów, na przykład za pośrednictwem platformy AirBnB. Wynajęcie pokoju oznacza prawdopodobnie zaakceptowanie faktu, że będziemy dzielić kuchnię z innymi gośćmi, choć w większych grupach może to stanowić problem. Jeśli jednak podróżujesz z rodziną, możesz zarezerwować cały apartament, który jest generalnie dobrze wyposażony i zdecydowanie tańszy niż nadmorski hotel. W ten sposób nawet zatłoczone i drogie miasta, w których noclegi pochłaniają większość budżetu, stają się znośne i super wygodne. Wbrew pozorom takich mieszkań i apartamentów na prywatnej własności jest bardzo dużo, więc mamy dużą swobodę i różne możliwości. Dla wielu turystów szukających naprawdę tanich noclegów nad polskim morzem, a jednocześnie przebywających w ciekawych i interesujących miejscach, jest to jedyny słuszny wybór.

Dzikie i tanie

Wakacje w pięknym i tanim miejscu
Wakacje w pięknym i tanim miejscu

Tanie noclegi mogą bardzo skutecznie odciążyć nasze finanse i sprawić, że zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zapewnią nam dodatkowe atrakcje podczas naszej podróży. Oczywiście nie każdy lubi głośne i zatłoczone miasta, takie jak Krynica Morska, Świnoujście czy Łeba, które w ostatnich latach zasłużyły sobie na miano największej letniej sceny imprezowej. Miejsca te z pewnością zdobędą sympatię młodych i głodnych turystów.

Jeśli jednak należymy do grona osób, które wypoczynek kojarzą z pięknymi krajobrazami na tle polskiego morza, może warto zwrócić uwagę na tanie noclegi w nieco mniejszych miejscowościach? Wbrew pozorom są też miejscowości nadmorskie, w których nie spotykamy tłumów turystów i gdzie jedynym hałasem jest kojący szum fal. Piaski lub opcjonalnie Nowa Karczma to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, na granicy obwodu kaliningradzkiego. To miejsce jest mniej popularne wśród turystów spragnionych nocnego życia imprezowego. Jest spokojnie, choć niepokój budzi znacznie niższa cena noclegu. To ogromny plus dla każdego, kto chce wypocząć w cichej i spokojnej nadmorskiej miejscowości nie przepłacając. W Nowej Karczmie można znaleźć komfortowe noclegi już za kilkadziesiąt złotych za dobę.

Puste Pustkowo

Na tanie noclegi możemy również liczyć w Pustkowie, którego nazwa faktycznie oddaje charakter i atmosferę tego miejsca. To małe miasteczko w północno-zachodniej Polsce ma reputację wymarzonego miejsca na wakacje, gdzie można naprawdę odpocząć – z dala od zgiełku, tłumów i hałaśliwych turystów na zatłoczonych plażach. Tutejsze plaże to inny świat, a każdy ma swoją przestrzeń. To raj dla tych, którzy kochają wakacje. Ceny noclegów oscylują w okolicach kilkudziesięciu złotych.

Tak naprawdę Pustkowo oferuje swoim gościom również w pełni wyposażone domki 6 osobowe. Czynsz za taki dom to ok. 400 zł, co w przeliczeniu na wszystkich gości to i tak mniej więcej tyle samo na osobę. Niemniej jednak domki te są prawdziwym udogodnieniem dla rodzin z małymi dziećmi, pełnymi komfortu i prywatności. To rozwiązanie jest jednym z wielu, gdyż Pustkowo oferuje również tanie noclegi na polach namiotowych. Oczywiście nie jest to wariant dla każdego, choć dla wielu to ulubiona forma noclegu i zdecydowanie najtańsza. W Pustkowie biwakowanie to jak mieszkanie nad pięknym morzem, a widoki bezcenne.