Jak szybko sprzedać części samochodowe?

Zdecydowałeś, że Twój samochód osiągnął punkt, w którym nadaje się już tylko na części. Nie warto oddawać go do dealera ani próbować sprzedać prywatnie, ponieważ jest w złym stanie. Po podjęciu decyzji, że nadszedł czas, aby złomować swój samochód, to jest czas, aby zdecydować, jak. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest sprzedaż całego samochodu w jednym kawałku. Renomowany punkt skupu złomu kupi Twój stary samochód, a następnie sprzeda lub bezpiecznie zutylizuje wszystkie jego części. Jest to szybka i łatwa propozycja.

Istnieje jednak inna opcja, jeśli masz umiejętności. Możesz rozebrać swój samochód na części, a następnie sprzedać je indywidualnie. Jest szansa, że można zarobić więcej pieniędzy w ten sposób, ale nie ma gwarancji. Możesz nawet nie być w stanie sprzedać wszystkich części. Ważne jest, aby dokładnie rozważyć, czy jest to nawet coś, co jesteś w stanie zrobić na własną rękę. Jedną rzeczą jest wiedzieć, jak zmienić olej lub wymienić klocki hamulcowe. To zupełnie inna rzecz, aby wejść i zacząć rozbierać cały swój samochód. Części do aut koreańskich, jak i części do samochodów japońskich są niezwykle trwałe – dlatego tak wielu kierowców decyduje się na ich zakup. Oferty z takimi częściami dostępne są na portalach aukcyjnych.

Jak rozebrać samochód na części?

Potrzebne materiały to woreczki z białym flamastrem, podkładki, znaczniki, rękawiczki winylowe i oznakowane notesy do ogólnego spisu. Dobry zestaw podręczników warsztatowych jest obowiązkowy. Zaczynamy od namoczenia śrub i elementów złącznych na kilka dni przed rozpoczęciem pracy. Namaczamy listwy okienne zmywaczem do wosku i smaru (dostępny w sklepach z artykułami motoryzacyjnymi). Ułatwi to demontaż listew bez ich zginania. Przed przystąpieniem do napraw, które mogą spowodować iskrzenie, warto zdjąć zbiornik paliwa i benzyny. Używamy pompy paliwowej podłączonej do przewodu paliwowego przy gaźniku, aby odessać paliwo ze zbiornika i przewodów przed zdjęciem zbiornika. Namoczenie listew bocznych pozwala na łatwiejsze zsunięcie ich z klipsów. Czasami nie jesteś w stanie uzyskać dostępu do klipsów, dopóki błotnik nie jest zdjęty. Większość elementów wykończeniowych jest mocowana za pomocą zatrzasku, śruby lub kombinacji obu. Większość wykończeń jest zatrzaskiwana po tym, jak panele nadwozia są na swoim miejscu, więc możesz nie mieć dostępu do tylnej strony. Jeśli tak jest, spróbuj wbić się w miejsce, w którym znajduje się klips, aby uniknąć zginania listwy. Podczas zdejmowania gumy bagażnika staraj się zachować jej kawałki w całości, aby móc je później wykorzystać. Podczas usuwania wykończenia z przedniej i tylnej szyby ważne jest, aby nie wbić się w szkło i uniknąć wypadku podczas pracy. Części kia powinny zostać dokładnie oznaczone, aby żaden element nie zawieruszył się pośród innych.

Jakie części samochodowe najszybciej się sprzedają?

Będziesz zaskoczony, jak wiele osób potrzebuje kół dla swoich pojazdów, szukają felg i opon. Elektryczne lusterka boczne są na pierwszym miejscu w kategorii najszybciej sprzedających się części samochodowych. Niektóre nowsze pojazdy wyposażone są w adaptacyjne reflektory, światła te pomagają kierowcom lepiej widzieć na ciemnych, zakrzywionych drogach, aktywne światło obraca się w kierunku jazdy, gdy kierowca kieruje po łukach lub zakrętach. Reflektory dostosowują się na podstawie ruchu kierownicy i ewentualnie prędkości pojazdu, aby oświetlić drogę przed sobą. To są bardzo inteligentne światła, na które jest zapotrzebowanie na rynku części samochodowych japońskich. W dzisiejszych samochodach znajduje się wiele poduszek powietrznych, a każda z nich ma inną wartość. Znajdują się one w kierownicy, desce rozdzielczej, nad drzwiami, a nawet w niektórych tylnych pasach bezpieczeństwa. Ważne jest, aby sprawdzić, czy Twoje poduszki powietrzne nie zostały wycofane z rynku, zanim spróbujesz je komukolwiek sprzedać. Nigdy nie należy odsprzedawać wycofanych z rynku poduszek powietrznych ani żadnych wycofanych z rynku części. Twój silnik jest jedną z najcenniejszych części Twojego samochodu. Ile to jest warte, zależy od dokładnego silnika i jego przebiegu. Silniki o wysokiej wydajności, które kosztują więcej na początku, sprzedają się za wyższą cenę. Istnieją również pewne silniki, które są warte więcej ze względu na ich popularność lub rzadkość. Chcąc szybko sprzedać części samochodowe należy umieścić ich zdjęcia na portalach aukcyjnych, gdzie z pewnością wielu kierowców będzie chciało je zakupić. Części do aut japońskich i koreańskich są niezwykle popularne, a ich cena przyciąga wielu właścicieli samochodów.

Zdecyduj sam!

To, czy zdecydujesz się sprzedać swój samochód na części, czy sprzedać go w całości, zależy od tego, ile czasu i energii chcesz zainwestować w ten proces. Samochód, który jest gotowy do złomowania nadal ma wartość w swoich częściach, ale jeśli nie jesteś gotowy, aby zmierzyć się z usunięciem tych części to nie jest warte kłopotów. Szybszym i łatwiejszym rozwiązaniem jest sprzedaż całego samochodu. Otrzymasz zapłatę szybciej i zajmie Ci to znacznie mniej czasu. Możesz mieć również pewność, że Twój samochód zostanie odpowiednio zutylizowany, a wszystkie jego części sprzedane lub poddane recyklingowi bez ryzyka szkody dla środowiska. Na części kia obserwuje się ostatnio duży popyt, a to za sprawą tego że części do aut koreańskich są polecane w środowisku motoryzacyjnym.