Co ile depilacja laserowa nóg?

Aby uzyskać aksamitnie gładką, pozbawioną włosków skórę, sięgamy po wosk, maszynki do golenia. Chociaż golenie w domu jest wygodne, w najlepszym wypadku możesz cieszyć się uczuciem braku zarostu tylko przez kilka dni. Depilacja woskiem ma też swoje minusy. Nie dość, że musisz wcześniej zapuścić włosy, co może sprawić, że życie stanie się nieco niewygodne, to jeszcze musisz znosić ból związany z wyrywaniem włosów z najdelikatniejszych miejsc na swoim ciele. Teraz wyobraź sobie magiczne rozwiązanie, które pozwala pozbyć się wszystkich niechcianych włosów na twarzy i ciele – na stałe. Żadnych nierówności po maszynce do golenia, żadnych wrastających włosków, żadnych oparzeń po wosku – po prostu nieskazitelna, wolna od włosków skóra. Jeśli szukasz trwałego rozwiązania problemu niechcianego owłosienia, depilacja laserowa jest najlepszym rozwiązaniem. Chociaż proces ten nie jest w rzeczywistości magiczny, efekty są po prostu magiczne. Zabieg depilacji laserowej jest popularnym zabiegiem kosmetycznym, który skutecznie ogranicza wzrost włosów. Każdy człowiek jest inny i wyniki różnią się w zależności od osoby, ale w niektórych przypadkach można osiągnąć trwałe usunięcie włosów. Jeśli zastanawiasz się, jak to działa i jak często należy wykonywać zabieg depilacji laserowej, aby uzyskać pożądany wygląd bez włosów – czytaj dalej!

Fazy wzrostu włosów

Anagen to faza aktywnego wzrostu mieszków włosowych. W tym czasie komórki w korzeniu włosa dzielą się szybko, dzięki czemu włos rośnie i rozrasta się do trzonu włosa. W fazie anagenu mieszki włosowe są najbardziej podatne na działanie światła laserowego, ponieważ są bogate w białko (keratynę) i melaninę. Lasery działają poprzez ukierunkowanie na melaninę (kolor) we włosach. Faza anagenu w mieszku włosowym jest uwarunkowana genetycznie i różni się u poszczególnych osób, ale około 85% mieszków włosowych na naszym ciele znajduje się w fazie anagenu w danym momencie. Po zakończeniu fazy anagenu, mieszek włosowy przechodzi w fazę katagenu, w której włos przestaje rosnąć. Ta faza trwa tylko 2-3 tygodnie. W tej fazie znajduje się około pięciu procent naszych włosów w danym czasie. Ostatnim etapem jest telogen. W tym czasie włos zaczyna się zrzucać, a mieszek włosowy jest pobudzany do rozpoczęcia nowego cyklu. Długość tego etapu wynosi około 100 dni dla zdrowych mieszków włosowych na skórze głowy, ale na innych obszarach ciała może się znacznie różnić. Około 10 procent mieszków włosowych znajduje się w fazie telogenu w danym momencie.

Co to jest depilacja laserowa?

Zabieg depilacji laserowej jest procesem , który polega na użyciu nieinwazyjnego lasera , który strzela skupioną wiązkę światła bezpośrednio do pigmentu zawartego w poszczególnych mieszków włosowych. Gdy energia świetlna przechodzi przez skórę, przekształca się w ciepło, które jest absorbowane przez pigment melaniny, powodując uszkodzenie mieszków włosowych. Ponieważ mieszki włosowe są odpowiedzialne za produkcję włosów, kiedy są uszkodzone, uszkodzenie utrudnia mieszkowi zdolność do produkcji nowych włosów, zapobiegając dalszemu wzrostowi niechcianych włosów. U większości ludzi, nowe włosy rosną co cztery do sześciu tygodni. Zabiegi depilacji laserowej są skuteczne tylko podczas aktywnej fazy wzrostu. W dowolnym momencie, około 75% włosów na ciele znajduje się w tej fazie aktywnego wzrostu. Tak więc, pierwszy zabieg depilacji laserowej jest skierowany na te podatne włoski, a kolejne zabiegi mają na celu głównie leczenie mieszków włosowych, które nie były w tej fazie. Ponieważ światło lasera jest przyciągany do pigmentu melaniny, ludzie z ciemnymi i grubymi włosami mogą zobaczyć lepsze wyniki osoby z jasnymi włoskami.. Jeśli chodzi o kolor skóry, najlepsze efekty daje skóra jasna i jasna, natomiast osoby z ciemniejszą skórą lub jaśniejszymi włosami mogą wymagać dodatkowych zabiegów lub użycia specjalnych laserów.

Jak często należy planować sesje usuwania włosów?

Jak już wspomnieliśmy, mieszki włosowe są namierzane tylko podczas aktywnej fazy anagenu wzrostu włosa. Dlaczego? Ponieważ włos jest prawidłowo przymocowany do korzenia mieszka, co sprawia, że jest to jedyna faza, w której możliwe jest skuteczne zniszczenie mieszka. Prawidłowe rozstawienie zabiegów depilacji laserowej jest niezbędne do zapewnienia maksymalnej skuteczności procesu. Jeśli zdarzy się pozostawić zbyt długą lub krótką przerwę między sesjami laserowymi, zabiegi mogą być widocznie mniej skuteczne. Typowy kurs leczenia do usuwania włosów z twarzy i całego ciała może trwać od 6 do 9 miesięcy. Częstotliwość, z jaką należy poddawać się zabiegom, nie ma wiele wspólnego z tym, czy można je przeprowadzać częściej, czy nie, a bardziej z prawidłowym rozłożeniem w czasie każdego zabiegu, aby odpowiednio dotrzeć do niechcianych włosów. Po pierwszej sesji depilacji laserowej, jest okres zrzucania włosów. Przez około trzy tygodnie po zabiegu możesz zauważyć coś, co wygląda jak odrastające włosy, ale w rzeczywistości są to włosy poddane zabiegowi, które wypadają. Proces ten można przyspieszyć, stosując łagodny peeling cukrowy, aby złuszczać obszar poddany zabiegowi. Pomoże to w szybszym usunięciu zrzuconych włosów. Po zrzuceniu włosów zauważysz, że obszar ten będzie jedwabiście gładki i pozbawiony włosów przez kilka tygodni. Gdy włosy zaczną odrastać, nadejdzie czas na kolejny zabieg!